Yazar Rukiye TÜREYEN Hanımefendiyi Evinde Ziyaret Ettik.
 
Kaymakamımız Sayın Hamza ÖZBİLGİ ve İlçe Emniyet Amirimiz Serkan KESKİN İlçemizde  yaşayan ve geçtiğimiz günlerde tek parmağı ile yazdığı ve 10. baskısı yayımlanan "Kanadı Kırık Melek'in Kanadına Takılanlar" adlı kitabın yazarı % 98 engelli saygıdeger Rukiye TÜREYEN Hanımefendiyi evlerinde ziyaret edip hasbihalde bulundular.

HER ŞEY TEK PARMAĞIMIN UCUNDA ...
Yürek dağlar engellilerin durumları; hep acınarak bakılır. Bir işe yaramaz sanılır.
Şimdi sizlere kendimden bahsedeceğim. Kararı siz verin, işe yarıyorlar mı yoksa yaramıyorlar mı?
Engelli bir birey öncelikle kendiyle ve bedeniyle barışık olmalı ki; yaşadığı zorluklara göğüs gerebilsin.
Uç aylıkken geçirdiğim menenjit bir diğer adıyla havale nedeniyle beden sağlığından yoksun biriyim. 37 yaşındayım ve kendimi bildim bileli kendi ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum...
İhtiyaçlarımı, kardeşlerim ve annem gideriyor. Babam, akciğer kanseri nedeniyle vefat etti. Annem, 7 yıl önce iki beyin ameliyatı geçirdi. Yine de biz çocukları için, ayakta duruyor.
Hikâyeler senaryolar yazıyorum. Bu kitap benim ilk kitabım. Kitabımda dört hikaye, bir oyun, bir skeç, bir senaryo, bir de mektup var. Çoğu zaman kitaptaki kahramanların yerine kendimi koyuyorum. Bilgisayar başında yazdığım karakterlerin bedenlerini kendi bedenim gibi kullanıyor, kendi bedenimde sergileyemediğim özgürlüğü o karakterlerin üzerinde sergiliyorum.