KAYMAKAMIMIZ SAYIN ELİF NUR YAMAN'IN 
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLAMA MESAJI
 
 
Türk milletinin tarihinde dönüm noktası olarak Samsun’da atılan ilk adımın 99. Yıldönümünü bir kez daha gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
 
19 Mayıs 1919 günü, Türk milletinin büyük uyanışının gerçekleştiği, işgalci güçlere karşı başkaldırının başladığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklâl, Ya Ölüm!” sloganıyla millet egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği büyük gündür.
 
İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs´ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesinin, gençlere duyulan güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun göstergesidir. 
 
Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gelişerek yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Atatürk, Yurdumuzu ve Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini, birçok sözünde vurguladığı gibi her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ü ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyorum.